Reklama

Reklama

Turyści robią sobie zdjęcia nago na Mont Blanc. Władze obawiają się tragedii

Wprowadzenie oficjalnych "pozwoleń" na zdobywanie Mont Blanc rozważają lokalne francuskie władze. Mer kurortu Saint-Gervais-les-Bains, który znajduje się u stop Mont Blanc alarmuje, że każdego dnia na na najwyższy alpejski szczyt próbuje wspinać się blisko 400 osób - często bez podstawowego wyposażenia - i nikt już nie panuje nad sytuacja. Mnożą się również nieodpowiedzialne zachowania, np. turyści robiący sobie zdjęcia na szczycie nago.

Nagie zdjęcie na Mont Blanc zrobił sobie także znany kataloński biegacz górski Kilian Jornet Burgada.

Oficjalne "pozwolenia" miałyby być wydawane chętnym do wspinaczki po sprawdzeniu, że są oni odpowiednio ubrani i wyposażeni oraz że zarezerwowali sobie miejsce w jednym ze schronisk znajdujących się w masywie Mont Blanc - jeżeli chcą tam nocować. Tłok w tych schroniskach stal się bowiem tak duży, że prawie nigdy nie ma tam wolnych miejsc. 

Jean-Marc Peillex, mer położonego u stop Mont Blanc kurortu Saint-Gervais-les-Bains, alarmuje, że cały masyw stał się tak zatłoczony, iż turyści stają się coraz bardziej agresywni. Zdarzają się coraz częściej przypadki pobicia przewodników i kradzieży sprzętu. 

Reklama

Mnożą się również nieodpowiedzialne zachowania, np. turyści robiący sobie zdjęcia na szczycie nago. To według mera Saint-Gervais najnowsza moda, która może być tragiczna w skutkach.

Dziennikarze RMF FM pokazali luki w prawie, które pozwalają działać w branży turystycznej osobom niemającym odpowiednich uprawnień. Ich bezkarność może prowadzić do kolejnych tragedii.

(ph)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy