Reklama

Reklama

Turek i Polak jechali kolejką w Berlinie. Pokłócili się i trafili do szpitala

25-letni Turek wracał w niedzielny wieczór berlińską koleją miejską S-Bahn do domu. Na stacji Mexikoplatz do wagonu wsiadło dwóch Polaków. Między mężczyznami szybko doszło do kłótni, a później bójki. Turek i jeden z Polaków trafili do szpitala z poważnymi obrażeniami, przeciwko drugiemu z naszych rodaków toczy się postępowanie.

Do zdarzenia doszło w Berlinie około godziny 20:40 w niedzielę 3 lipca. Wówczas to 25-letni mężczyzna, pochodzenia tureckiego, wracał linią S1 S-Bahn do domu. Na stacji Mexikoplatz do kolejki wsiadły dwie inne osoby - Polacy w wieku 25 i 26 lat. 

Niemcy. Berlin: Polak i Turek pobili się w kolejce

Kiedy pociąg szarpnął, ruszając ze stacji, mężczyźni nadepnęli sobie na nogi. Doszło do kłótni, która szybko przerodziła się w przepychankę. 

Najpierw pluli na siebie i kopali się po nogach. Później 25-letni Turek chwycił leżącą na podłodze butelkę po piwie i uderzył nią 25-letniego Polaka w głowę. Ten z kolei bronił się gazem pieprzowym

Reklama

Bójkę uspokoiło dopiero włącznie się do niej drugiego z Polaków - 26-latka. Jednak nie obyło się bez interwencji policji. 

Turek i jeden z Polaków zostali z poważnymi obrażeniami przewiezieni do szpitala. Wobec 26-letniego Polaka, który włączył się do sporu jako ostatni, również jest prowadzone postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy