Reklama

Reklama

Turcja zamyka dziesięć kurdyjskich dzienników

Ogłoszonym w niedzielę dekretem rząd turecki nakazał, powołując się na ustawę o stanie wyjątkowym, zamknięcie dziesięciu kurdyjskich dzienników i agencji prasowej Dicle (DIHA) informującej o wydarzeniach związanych z konfliktem kurdyjskim.

Dekret numer 675 ogłasza zamknięcie łącznie 16 dzienników, dwóch agencji prasowych, dwóch rozgłośni radiowych, jednego kanału telewizyjnego i trzech periodyków.

Zamknięte zostają - brzmi zwięzłe uzasadnienie - "za  powiązania z ugrupowaniami terrorystycznymi bądź grupami, których działalność jest sprzeczna z interesami bezpieczeństwa państwa".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy