Reklama

Reklama

Turcja utrzymuje "pozytywne" stosunki z Rosją

Turcja potępia zamach w Wielkiej Brytanii na byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Siergieja Skripala, który przeszedł na stronę Londynu, lecz nie planuje wydalenia rosyjskich dyplomatów - podała agencja AP.

Nie wymieniając Rosji, rzecznik MSZ Hami Aksoy powiedział w poniedziałek, że Turcja uważa użycie broni chemicznej za zbrodnię przeciwko ludzkości i dodał, że sprawcy zamachu na brytyjskiej ziemi powinni zostać schwytani i postawieni przed wymiarem sprawiedliwości.

Wicepremier Bekir Bozdag powiedział jednak, że Turcja utrzymuje "pozytywne" stosunki z Rosją i nie podejmie żadnych działań przeciwko Moskwie.

W rozmowie z dziennikarzami po posiedzeniu gabinetu Bozdag powiedział: "Turcja nie rozważa podejmowania jakichkolwiek decyzji przeciwko Rosji".

Reklama

Turcja jest członkiem NATO, ale pozostaje poza Unią Europejską.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy