Reklama

Reklama

Turcja: Udaremniono "wielki" zamach terrorystyczny w Stambule

Tureckie władze tego samego dnia, w którym doszło do krwawych zamachów w Paryżu, udaremniły "wielki" zamach terrorystyczny w Stambule - powiedział w niedzielę w rozmowie z AFP przedstawiciel rządu tureckiego.

"Sądzimy, że przygotowywali atak w Stambule tego samego dnia, co w Paryżu (...) pierwsze rezultaty naszych dochodzeń wskazują na to, że udaremniliśmy wielki zamach" - dodał funkcjonariusz rządowy, który pragnął zachować anonimowość.

Brytyjczyk wśród przesłuchanych

Turecka policja przesłuchała w piątek w Stambule pięć osób, w tym brytyjskiego obywatela o nazwisku Aine Lesley Davis.

Człowiek ten został określony przez tureckie władze jako członek oddziału Państwa Islamskiego, którym dowodził słynny "Dżhadi John", obywatel brytyjski, prawdopodobnie zabity podczas nalotu dokonanego  w Syrii przez Amerykanów z zastosowaniem dronów.

Reklama

Podejrzani trafili do Turcji z Syrii

"Jest pięciu podejrzanych, którzy przedostali się w tym tygodniu z Syrii do Turcji" - wyjaśnił  niedzielę turecki funkcjonariusz.

Władze tureckie przypisują ugrupowaniom ekstremistycznym szereg dokonanych ostatnio na terenie tego kraju ataków, zwłaszcza samobójczy zamach koło dworca głównego w Ankarze, który spowodował śmierć 102 osób. Był to największy zamach, do jakiego doszło współcześnie w Turcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy