Reklama

Reklama

Turcja twierdzi, że w Europie zaginęły setki tysięcy dzieci-migrantów

Serap Yasar, delegatka Turcji na Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy utrzymuje, że w Europie zaginęły setki tysięcy dzieci-migrantów. W rozmowie z turecką agencją Anatolia poinformowała, że turecka delegacja na Zgromadzenie przedstawiła w styczniu 2020 roku raport w tej sprawie. Wskazała również, że Europol nie wydaje specjalnych not informujących o zaginięciu lub śmierci dzieci-migrantów. Według organizacji Missing Children Europe w latach 2018-2020 zaginęło w UE około 18 tys. dzieci.

Delegatka skrytykowała też kraje unijne za brak systemu prawnego, który chroniłby takie dzieci, które są zazwyczaj sierotami lub migrują bez opieki dorosłych. 

Turcja stała się sumieniem świata

Dodała, że "Turcja jest dobrym przykładem", ponieważ państwowy system opieki nad sierotami obejmuje dzieci-migrantów. 

- Turcja stała się sumieniem świata. Mówię to z dumą. Mamy system zarządzania migracją, który zapisze się w historii ludzkości - podkreśliła.

Ani Yasar, ani agencja Anatolia nie podają jakiego okresu dotyczą dane przedstawione przez turecką delegatkę.

Organizacja Missing Children Europe podaje na stronach poświęconych dzieciom-migrantom, że w latach 2018-2020 zaginęło w UE około 18 tys. dzieci, a w roku 2019 około 43 proc. dzieci, których zaginięcie zgłoszono, zostało odnalezionych.

Reklama

Missing Children Europe informuje też, że ogółem liczba dzieci zaginionych w Europie wynosi około 250 tys. rocznie.

Prezydent Turcji ostrzega

Prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan przed wylotem do Nowego Jorku na Zgromadzenie Ogólne ONZ powiedział dziennikarzom, że Turcja niesie największe brzemię, jeśli chodzi o migrantów i boryka się z najpoważniejszymi problemami.

- Jeśli inne kraje nie włączą się, to podejmiemy stosowne kroki  - ostrzegł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy