Reklama

Reklama

Turcja. Śmierć nastolatki w parku rozrywki. Szokujące zachowanie pracowników

Do tragicznego zdarzenia doszło w parku rozrywki w jednej z dzielnic Stambułu. 19-letnia Zeynep Günay zadławiła się własnymi wymiocinami podczas przejadżki na obrotowym wahadle. Operatorzy atrakcji odmówili jej zatrzymania, mimo tego, że nastolatka na zmianę odzyskiwała i traciła przytomność. Rodzina zmarłej zapewnia, że będzie domagać się sprawiedliwości.

Zeynep Günay, studentka psychologii, wraz z rodziną chciała odstresować się w parku rozrywki Hayrola Lunapark, gdy czekała na wyniki egzaminów. Nastolatka wsiadła na jedną z popularniejszych atrakcji - wahadło, na którym osadzono obracające się krzesełka.

Gdy tylko krzesełka znalazły się w pewnej odległości od ziemi, 19-latka miała zwymiotować, a chwilę później - stracić przytomność. Jak poinformował dziennik "Yeni Şafak" dziewczyna dławiąc się na zmianę odzyskiwała i traciła przytomność. Rodzice widząc, co dzieje się z ich córką prosili pracowników kolejki, by zatrzymali przejazd. Operatorzy odpowiadali, że taka reakcja jest "całkowicie normalna".

Reklama

Kazali ją uderzyć

Po zakończeniu przejazdu i zwolnieniu się blokad zabezpieczających, nieprzytomna nastolatka wypadła na ziemię. Pracownicy poradzili rodzicom dziewczyny, by ocucili ją, uderzając ją w twarz. Z relacji świadków wynika też, że operatorzy odmówili wezwania karetki. Ostatecznie pogotowie wezwali bliscy Günay. Zgon nastolatki potwierdzono w szpitalu.

Wujek dziewczyny przekazał lokalnym mediom, że według lekarzy jego siostrzenica przeżyłaby, gdyby pomoc została udzielona wcześniej. Rodzice nastolatki najpewniej skierują sprawę do sądu.

Dokładną przyczynę śmierci 19-latki ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama