Reklama

​Turcja: Prezydent potępił atak w sklepie muzycznym w Stambule

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan potępił w poniedziałek ubiegłotygodniowy atak w jednym ze sklepów muzycznych w Stambule, gdzie zgromadzeni słuchali najnowszej płyty zespołu Radiohead popijając alkohol. Do zdarzenia doszło podczas ramadanu.

W piątek około 20 osób napadło na ludzi pijących piwo i słuchających utwory brytyjskiej grupy rockowej Radiohead w sklepie muzycznym Velvet Indieground. Napastników miał rozwścieczyć fakt, że przebywające tam osoby piły podczas ramadanu alkohol, a do tego głośno się zachowywały. Agencja prasowa Dogan podała, że w wyniku ataku ucierpiała jedna osoba.

Erdogan ocenił, że obie strony zachowały się niewłaściwie. Wypowiedź prezydenta została opublikowana przez jego biuro prasowe.

"Stosowanie przemocy jest równie złe, co zorganizowanie wydarzenia, które rozlewa się na ulicę podczas ramadanu" - podkreślił Erdogan. Skrytykował tych "którzy nie mają szacunku dla wrażliwości własnego narodu, miasta oraz innych", ale także tych, którzy "przeciwstawiają się temu antydemokratycznymi reakcjami". W ocenie Erdogana obie postawy "kładą się cieniem na gościnności Turcji".

Reklama

Przy okazji prezydent życzył poszkodowanemu właścicielowi sklepu muzycznego szybkiego powrotu do zdrowia.

W trakcie świętego miesiąca muzułmanów obowiązuje post, w trakcie którego codziennie od wschodu do zachodu słońca muszą się powstrzymywać od jedzenia i picia. Do tego islam potępia spożywanie alkoholu we wszystkich jego postaciach. 

 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy