Reklama

Reklama

​Turcja: Ośmiu żołnierzy zginęło w ataku

Co najmniej ośmiu tureckich żołnierzy zginęło w środę w ataku, przypisywanym Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), w zamieszkanej głównie przez ludność kurdyjską prowincji Siirt w południowo-wschodniej Turcji - poinformowała agencja Anatolia.

Bomba zdetonowana zdalnie eksplodowała w chwili przejazdu wojskowego patrolu w wiejskiej okolicy okręgu Pervari - podał turecki sztab generalny, informując o śmierci "ośmiu bohaterskich żołnierzy".

To najbardziej krwawy zamach wymierzony w turecką armię od rozpoczęcia przez Turcję w lipcu ofensywy przeciwko kurdyjskim bojownikom w północnym Iraku, a także, ale na mniejszą skalę, przeciwko o dżihadystom z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii.

Strzały w Stambule

Również w środę przed wejściem do pałacu Dolmabahce w Stambule słychać było strzały. W pobliżu miejsca strzelaniny policja zatrzymała dwie osoby uzbrojone w broń automatyczną - poinformowała agencja Dogan. Nie ma doniesień o ewentualnych ofiarach.

Reklama

Według tureckich mediów w okolice pałacu Dolmabahce w stambulskiej metropolii wysłano karetki pogotowia, a pobliskie ulice zostały zamknięte przez policję.

Agencja Dogan przekazała, że celem napastników byli policjanci rozlokowani przed wejściem do pałacu. Niektóre lokalne media informowały także o eksplozji, ale nie ma niezależnego potwierdzenia tych doniesień.

W będącym popularną atrakcją turystyczną pałacu mieści się także stambulska siedziba premiera.

Wzniesiony w stylu architektury europejskiej pałac Dolmabahce po europejskiej stronie cieśniny Bosfor służył za centrum administracyjne imperium osmańskiego od 1853 do 1922 roku.

Turcja jest w stanie podwyższonego pogotowia od ogłoszenia w ubiegłym miesiącu "zsynchronizowanej wojny z terrorem", wymierzonej w bojowników Państwa Islamskiego w Syrii i rebeliantów Partii Pracujących Kurdystanu w północnym Iraku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy