Reklama

Reklama

Turcja: Nie żyje dwoje polskich turystów. Zostali potrąceni na przejściu

Dwoje polskich turystów zostało śmiertelnie potrąconych przez samochód w tureckiej Alanyi. Para przechodziła przez przejście dla pieszych. Kierowca samochodu został zatrzymany przez żandarmerię. Informację potwierdziła polsatnews.pl Ambasada RP w Ankarze.

W nocy z 9 na 10 lipca, kobieta (24 lata) i mężczyzna (29 lat), przebywający na zorganizowanym wyjeździe turyści z Polski, zostali potrąceni przez 24 latka na przejściu dla pieszych w Turcji. Polsatnews.pl ustaliło, że turyści mieli wracać z zakupów do hotelu.

Jakub Kumoch, ambasador RP w Turcji napisał na Twitterze: "Razem z całą Ambasadą łączymy się w bólu z rodzinami obu ofiar".

"W Alanyi (Turcja) dwoje polskich turystów - mężczyzna i kobieta - zostało potrąconych przez samochód. Oboje nie żyją" - napisał portal informacyjny Antalya Sokak Haber na swoim profilu na Facebooku.

Reklama

Pieszych odrzuciło na 70 metrów

Samochód pędził z ogromną szybkością. W wyniku uderzenia przechodzących przez pasy turystów odrzuciło na 70 metrów, a samochód zatrzymał się dopiero po 200 metrach. Kierowca nie odniósł obrażeń.

Wideo z miejsca zdarzenia znajdziesz pod tym linkiem.

Tureckie media donoszą, że zwłoki ofiar zostały przewiezione do kostnicy Instytutu Medycyny Sądowej, kierowca samochodu został zatrzymany przez żandarmerię. Rozpoczęto dochodzenie w sprawie wypadku.

Informację o  śmierci polskich turystów potwierdziła Polsat News pracownica Ambasady RP w Ankarze. Jak dowiedzieliśmy się, auto, które potrąciło pieszych, pochodziło z wypożyczalni. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy