Reklama

Reklama

Turcja: Dramatyczne doniesienia. Rośnie bilans ofiar

70 osób zginęło, a 47 wciąż uważa się za zaginione - to najnowszy bilans powodzi i lawin błotnych w Turcji. Liczba ofiar rosła przez cały weekend wraz z odnajdywaniem kolejnych zwłok przez służby ratownicze, który przeszukiwały rumowiska na najbardziej dotkniętych żywiołem terenach.

Powodzie w Turcji

W nocy z wtorku na środę północne prowincje Turcji, znajdujące się nad Morzem Czarnym - Bartin, Kastamonu, Sinop i Samsun - zostały nawiedzone przez powodzie, które burzyły budynki, mosty i zmiatały z ulic samochody. Kilkaset osób ewakuowano przy użyciu śmigłowców, a 1,7 tys. mieszkańców zostało wywiezionych z zagrożonego regionu w inny sposób.

Ponad 40 miejscowości nadal nie ma dostępu do energii elektrycznej, a na niektórych terenach brakuje dostępu do bieżącej wody.

Północne tereny Turcji każdego lata nawiedzają gwałtowne powodzie. W ubiegłym roku zginęło w nich co najmniej pięć osób.

Reklama

Turcja zmagała się z pożarami

Powodzie nawiedziły Turcję tuż po tym, jak służby zaczęły zdobywać kontrolę nad szalejącymi w kraju pożarami.

W akcji gaszenia pożarów, które od ponad dwóch tygodni szaleją w południowej Turcji, bierze udział wielu zagranicznych strażaków, w tym także z Polski.

W sobotę w południowej Turcji w górzystym rejonie w pobliżu miejscowości Kahramanmaras rozbił się rosyjski samolot gaśniczy Be-200. Na jego pokładzie znajdowało się pięciu rosyjskich wojskowych i trzech obywateli Turcji. Wszyscy zginęli.

Przyczyna katastrofy na razie nie jest znana.

Czytaj też:

Turcja: Najpierw pożary, teraz powodzie. Gdzie jest niebezpiecznie?

Turcja: Polscy strażacy dogaszają ogień. "Czekamy na ewentualne nowe zadania"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy