Reklama

Reklama

Turcja: Białoruski dyplomata postrzelony przez sąsiada

Radca ambasady Białorusi w Turcji Alaksandr Pahanszau został postrzelony przez sąsiada, który wkrótce potem popełnił samobójstwo. Ranny, w stanie ciężkim, został odwieziony do szpitala - poinformował w czwartek gubernator Ankary Vasip Sahin

Pahanszaua postrzelił w środę wieczorem niezrównoważony psychicznie były turecki żołnierz. Na razie nic nie wskazuje na to, aby atak ten był motywowany politycznie. Nastąpił po kłótni między sąsiadami.

Szef tureckiej dyplomacji Mevlut Cavusoglu powiedział dziennikarzom, że Pahanszau przeszedł operację i prawdopodobnie jeszcze w czwartek opuści oddział intensywnej opieki medycznej.

Cavusoglu dodał, że wszczęto śledztwo w tej sprawie, a o incydencie turecki minister poinformował swego białoruskiego odpowiednika Uładzimira Makieja. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy