Reklama

Reklama

Turcja: 37 śmiertelnych ofiar zamachu w Ankarze

Liczba ofiar niedzielnego zamachu bombowego w centrum Ankary wzrosła do 37 osób - podała agencja AFP. W wyniku eksplozji samochodu-pułapki rannych zostało 125 osób.

W niedzielę wieczorem w samym centrum  Ankary doszło do eksplozji spowodowanej przez pojazd wypełniony materiałami wybuchowymi.

Turecki minister zdrowia Mehmet Muezzinoglu poinformował dziś rano, że w wyniku poniesionych obrażeń w samobójczym ataku bombowym zmarły kolejne trzy osoby.

W samym sercu stolicy Turcji zginęło łącznie 37 osób. Wśród zmarłych osób co najmniej jedna to napastnik niedzielnego zamachu.

Kondolencje płyną z całego świata

Po niedzielnym zamachu bombowym w Ankarze świat przesyła Turcji kondolencje. Ataki potępiły m.in. NATO i USA.

Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg w swoim komunikacie wyraził solidarność NATO z Turcją oraz podkreślił determinację Sojuszu w walce z terroryzmem.

Reklama

- Stany Zjednoczone stanowczo potępiają atak terrorystyczny w okolicach (placu) Kizilay w Ankarze - powiedział także rzecznik Departamentu Stanu USA John Kirby, wysyłając kondolencje rodzinom ofiar i życząc rannym szybkiego powrotu do zdrowia.

Ataki w Turcji potępił także m.in. pełniący obowiązki premiera Hiszpanii Mariano Rajoy.

Nikt nie przyznał się do ataku

Dotychczas nikt nie przyznał się do ataku. Według tureckich władz, wstępne ustalenia wskazują jako sprawców nielegalną Partię Pracujących Kurdystanu (PKK) lub inną powiązaną z nią grupę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy