Reklama

Reklama

Tunezja: Mężczyzna ranił nożem dwóch policjantów

Tunezyjska policja aresztowała w środę mężczyznę, który zaatakował nożem dwóch policjantów pod parlamentem w Tunisie - poinformowało tunezyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Napastnik znany był służbom bezpieczeństwa ze swych islamistycznych poglądów. Powiedział, że atak skierował przeciw "tyranom", za jakich uznaje policjantów.

Jeden z policjantów trafił do szpitala, gdyż został ugodzony w szyję, drugi został tylko lekko ranny - głosi oświadczenie MSW Tunezji.

Po ataku w okolice placu Bardo w stolicy kraju skierowano dodatkowe oddziały policji. Plac ten położony jest naprzeciwko budynku parlamentu i w pobliżu muzeum o tej samej nazwie, gdzie w marcu 2015 roku doszło do ataku na zagranicznych turystów; zginęło wtedy 21 osób.

Reklama

Tego samego roku, pod koniec czerwca, 38 osób, w tym 30 Brytyjczyków, zostało zabitych strzałami z kałasznikowa na plaży przed hotelem Imperial Marhaba w Susie i w samym hotelu. Był to najpoważniejszy akt terroru w historii Tunezji. Po tym ataku w kraju wprowadzono stan wyjątkowy.

Zamachy te przeprowadzili islamscy bojownicy szkoleni w Libii.

W listopadzie 2015 r. 12 osób zginęło w samobójczym zamachu w Tunisie na autobus przewożący członków ochrony prezydenta Tunezji. Wszystkie ofiary śmiertelne to agenci służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo głowy państwa. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy