Reklama

Reklama

Trzęsienie ziemi w Turcji. Co najmniej 25 ofiar

Co najmniej 25 osób zginęło, a ponad 800 zostały rannych w trzęsieniu ziemi w prowincji Izmir w zachodniej Turcji - podała w sobotę rano (31 października) turecka agencja ds. zarządzania sytuacjami kryzysowymi (AFAD).

Władze prowincji ostrzegły jej mieszkańców, by nie wracali do uszkodzonych budynków, które grożą zawaleniem.

Ratownicy wydobywają żywe osoby

W sobotę rano zebrany w pobliżu tłum zaczął wiwatować, gdy ratownikom udało się wydobyć spod gruzów ośmiopiętrowego budynku nastolatkę Inci Okan i jej pieska Fistika. 

Spod innego zawalonego, dwupiętrowego domu wydobyto dwie kobiety.

Zginęło dwóch nastolatków

Trzęsienie ziemi nawiedziło Morze Egejskie w piątek (31 października) o godz. 14.51. Według różnych źródeł miało magnitudę od 6,6 do 6,9. Epicentrum znajdowało się na głębokości 10 km w pobliżu wyspy Samos. Wstrząsy były odczuwalne na zachodzie Turcji i w Grecji oraz zarejestrowano je w Stambule.

Reklama

Wstrząs na morzu wywołał małe tsunami, które dotarło na grecką wyspę Samos i do tureckiego dystryktu Seferihisar w prowincji Izmir.

Dwóch nastolatków zginęło pod zawalonym domem na Samos.

Ostatnie śmiertelne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,7 z epicentrum w Morzu Egejskim miało miejsce w lipcu 2017 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy