Reklama

Reklama

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Co najmniej kilkadziesiąt ofiar

Co najmniej kilkadziesiąt osób zginęło w trzęsieniu ziemi, do którego doszło na Jawie, głównej wyspie Indonezji - poinformowały lokalne władze. Dodano, że kilkaset osób zostało rannych. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju, Dżakarcie.

Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych (USGS) poinformowała, że centrum trzęsienia znalazło się w dystrykcie Cianjur, którego stolicą jest miasto o tej samej nazwie, leżącym ok. 120 km na północny zachód od stolicy kraju Dżakarty. Siła wstrząsów dochodziła do 5,6 magnitudy.

- Zginęły dziesiątki osób. Setki, a może nawet tysiące domów jest uszkodzonych - powiedział Adam przedstawiciel administracji miasta Cianjur na Jawie Zachodniej, który podobnie jak wielu Indonezyjczyków, posługuje się tylko jednym imieniem.

Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju

Państwowa indonezyjska agencja ds. łagodzenia skutków klęsk żywiołowych przekazała, że zginęło co najmniej 46 osób, a ponad 700 jest rannych. Dziesiątki budynków zostało zniszczonych, w tym muzułmańska szkoła z internatem, szpital i inne obiekty użyteczności publicznej - przekazała agencja Reuters.

Reklama

Informację o trzęsieniu ziemi przekazał także profil EMSC na Twitterze.

Trzęsienie było silnie odczuwalne na obszarze metropolitarnym Dżakarty. Wieżowce w stolicy zachwiały się, zarządzono ewakuację z części budynków.

Trzęsienia ziemi występują często w całym kraju, ale rzadko są odczuwalne w stolicy. Licząca ponad 270 mln mieszkańców Indonezja jest nawiedzana przez trzęsienia ziemi, dochodzi tam do erupcji wulkanów i tsunami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Indonezja. Spadochron się nie otworzył. Żołnierz spadł z wysokości 500 metrów

W lutym w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,2 w prowincji Sumatra Zachodnia zginęło co najmniej 25 osób, a ponad 460 zostało rannych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy