Reklama

Trzęsienie ziemi w Albanii. Liczba ofiar wzrosła do czterdziestu

Do czterdziestu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które we wtorek nad ranem nawiedziło Albanię, w tym stołeczną Tiranę i okolice - poinformowało albańskie Ministerstwo Obrony po wydobyciu spod gruzów kolejnych dziesięciu ciał.

"W nocy ze środy na czwartek odnaleźliśmy kolejnych 10 ofiar" - przekazał resort w komunikacie.

Ekipy ratownicze wydobyły spod gruzów 46 osób, które przewieziono do szpitali w Tiranie. Ale - jak zastrzegło ministerstwo - maleją szanse na odnalezienie kogokolwiek żywego. Pracę ratowników dodatkowo utrudniają nieustające wstrząsy wtórne - podaje agencja AFP.

W wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,4, które nawiedziło kraj ok. godz. 4 nad ranem we wtorek, szczególnie ucierpiało miasto Durres nad Adriatykiem oraz okolice najbliższe epicentrum wstrząsu, które znajdowało się ok. 30 km na północny zachód od Tirany, w tym miejscowość Thumane.

Reklama

Według Ministerstwa Zdrowia w trzęsieniu ziemi rannych zostało co najmniej 650 osób, w tym 10 poważnie.

Środa była w Albanii dniem żałoby narodowej.

Albania znajduje się w strefie podatnej na trzęsienia ziemi, którą co kilka dni nawiedzają wstrząsy, choć większość z nich nie jest odczuwalna. Jest to jedno z najtragiczniejszych w skutkach trzęsień ziemi w historii Albanii. W 1979 roku w podobnej tragedii zginęło tam 40 osób.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama