Reklama

Reklama

Trzęsienia ziemi w Tadżykistanie. Zginęło 5 osób

​Trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,9 nawiedziły w sobotę Tadżykistan. Najpierw wstrząsy odczuli mieszkańcy dystryktu Raszt wchodzącego w skład tzw. rejonów administrowanych centralnie na północy państwa - poinformowało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Później doszło do jeszcze jednego trzęsienia - tym razem na wschodzie. Hipocentrum pierwszego zjawiska znajdowało się na głębokości 40 km, a drugiego - 10 km pod powierzchnią.

Za pierwszym razem najsilniejsze wstrząsy notowano w miejscu oddalonym o 153 km na południowy wschód od Chodżentu, drugiego - po Duszanbe - pod względem liczby ludności miasta kraju.

Ani Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC), ani władze Tadżykistanu nie przekazywały informacji o jakichkolwiek ofiarach czy zniszczeniach. Zmieniło się to po drugim trzęsieniu ziemi, do którego doszło 165 km od Duszanbe i odczuwalne było w stolicy Tadżykistanu. Władze potwierdziły, że zginęło 5 osób.

Trzęsienie ziemi także w Indonezji

Wcześniej w sobotę amerykańska służba geologiczna (USGS) poinformowała z kolei o trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło okolice miasta Mandao na indonezyjskiej wyspie Celebes (Sulawesi) na Oceanie Spokojnym. Tam również nie odnotowano większych zniszczeń czy ofiar w ludziach.

W przeciwieństwie do Tadżykistanu, Indonezja wchodzi w skład tzw. pierścienia ognia - otaczającej Ocean Spokojny strefy częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy