Reklama

Reklama

Trzej rosyjscy generałowie podejrzani o defraudacje. Grozi im 10 lat więzienia

W Rosji zatrzymano trzech generałów policji - poinformowały media. Jeden z nich był mianowany przez Władimira Putina na asystenta ministra. Wszyscy oskarżeni mieli sprzeniewierzyć pieniądze z Funduszu Pomocy Programowej. Grozi im kara pozbawienia wolności.

Trzech generałów rosyjskiej policji, w tym asystent ministra spraw wewnętrznych kraju, zostało zatrzymanych pod zarzutem sprzeniewierzenia funduszy - poinformowały rosyjskie organy ścigania, cytowane przez serwis "The Moscow Times".

Generał broni Siergiej Umnow i dwóch kolejnych - generał major Aleksiej Siemionow, szef policji drogowej w Petersburgu, i generał major Iwan Abakumow - są oskarżeni o sprzeniewierzenie pieniędzy z Funduszu Pomocy Programowej dla Głównego Departamentu Spraw Wewnętrznych obwodu petersburskiego i leningradzkiego w latach 2016-2020.

Reklama

Umnow kierował petersburskim oddziałem MSW w latach 2012-2019, kiedy to prezydent Władimir Putin mianował go asystentem ministra spraw wewnętrznych Władimira Kołokolcewa. Sam minister nie skomentował jeszcze sprawy aresztowania.

Generałom grozi do 10 lat więzienia

Komitet Śledczy Rosji, który prowadzi poważne przestępstwa, otworzył sprawę karną w sprawie generałów pod zarzutem poważnego nadużycia urzędu w lipcu 2020 roku - poinformował dziennik "Kommiersant".

W przypadku uznania ich za winnych zarzutów mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

CZYTAJ WIĘCEJ: W więzieniu w Rosji zmarł naukowiec podejrzewany o współpracę z Chinami 

Abakumowowi groziło już więzienie w 2021 roku za rzekome sfałszowanie zwolnienia lekarskiego, ale sędziowie oddalili jego sprawę po przedawnieniu.

Urzędnicy oskarżyli dwóch innych generałów-majorów MSW o nadużycie władzy, ale Prokuratura Generalna Rosji odmówiła oskarżenia oficerów, powołując się na niewystarczające dowody - podała gazeta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy