Reklama

Trzej kandydaci do tytułu "Antysemity roku". Kanye West faworytem

"Antysemita roku" to haniebny tytuł przyznawany przez organizację monitorującą zachowania antysemickie StopAntisemitism. Raper Kanye West jest głównym faworytem do zdobycia tej "nagrody" - poinformował portal Jerusalem Post. Nazwisko zwycięzcy poznamy 11 grudnia.

Niechlubny ranking otwiera Kanye West, raper, projektant mody i producent muzyczny, którego antysemickie wypowiedzi w mediach spowodowały, że kilka światowych marek (np. Adidas) zerwało z nim kontrakty.

Kolejnym "finalistą" został Mohamed Hadid - palestyńsko jordański deweloper luksusowych nieruchomości i ojciec dwóch modelek o światowej sławie, który m.in. wzywa do wymazania Izraela z mapy świata, obwinia Żydów o swoje problemy finansowe oraz porównuje syjonistów do Hitlera. 

"Antysemitę roku" . Kandydat obwinia Żydów o pandemię

Trzecim nominowanym jest Jon Minadeo, założyciel antysemickiej grupy Goyim Defense League (Liga Obrony Gojów), która dyskryminuje Żydów w mediach, między innymi obwiniając ich o pandemię COVID-19 oraz zamachy z 11 września 2001.

Reklama

"Choć wszyscy trzej propagują antysemityzm na trzy róże sposoby, są równie niebezpieczni" - powiedziała dyrektor wykonawcza StopAntisemitism, Liora Rez.

Głosowanie nadal trwa, a "zwycięzca" tytułu "Antysemita roku 2022" zostanie ogłoszony 11 grudnia.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: antysemityzm | Kanye West

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy