Reklama

Reklama

Trzej europejscy turyści robili nagie zdjęcia na Machu Picchu

Trzej europejscy turyści zostali wyrzuceni z cytadeli Machu Picchu w Peru po tym, jak zrobili sobie tam nagie zdjęcia - poinformowała lokalna policja. O sprawie donosi AFP.

Do incydentu w najlepiej zachowanym mieście Inków doszło we wtorek, 13 marca. Policja interweniowała w sprawie trzech turystów z Europy - 21-latka z Niemiec, 24-latka ze Szwajcarii i 26-latka z Holandii.

"Wszyscy trzej zdjęli spodnie, żeby pokazać pośladki i zrobić sobie zdjęcia" - powiedział w rozmowie z AFP przedstawiciel lokalnej policji Martin Flores. "To nie jest dozwolone, dlatego zgodnie z obowiązującymi tam zasadami zostali wyrzuceni, ale nie doszło do aresztowania" - dodał funkcjonariusz.

Nie był to pierwszy tego typu incydent na terenie słynnego Machu Picchu. Peruwiańskie władze określają zdarzenia jako "wyrażające brak szacunku". Ministerstwo Kultury wielokrotnie już przypominało, że rozbierane zdjęcia na tle miasta Inków są surowo zabronione. 

Majestatyczna XV-wieczna cytadela, która jest jedną z największych turystycznych atrakcji Peru, znajduje się około 100 km od Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków, w południowo-wschodniej części kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama