Reklama

Reklama

Trzecia dawka w Izraelu. Pierwszy zaszczepiony został prezydent

Osoby powyżej 60. roku życia w Izraelu mają otrzymać trzecią, przypominającą dawkę Pfizera. Firma wcześniej ogłosiła, że szczepienie kolejną dawką wzmacnia odporność na wariant Delta.

Izrael jako pierwsze państwo na świecie zdecydowało się na podanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. Premier Naftali Bennett ogłosił, że jako pierwszy dawkę przypominającą otrzyma 60-letni prezydent Izaak Herzog. 

Prezydent został zaszczepiony w piątek, o czym poinformował  na Twitterze. 

Trzecia dawka po pół roku

Od niedzieli 1 sierpnia seniorzy będą mogli zgłaszać się na szczepienia. Trzecia dawka ma zabezpieczyć przed wariantem Delta osoby najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby. 

Zgodnie z rekomendacją firmy trzecia dawka ma być podawana po sześciu miesiącach od przyjęcia drugiej. Od czerwca, kiedy wariant Delta zaczął rozprzestrzeniać się w Izraelu, resort zdrowia tego kraju już dwukrotnie notował spadek skuteczności szczepionek, jeśli chodzi o ochronę przed zakażeniem, a także przed ciężkimi przypadkami COVID-19.

Reklama

Obecnie w Izraelu w pełni zaszczepionych jest prawie 60 proc. społeczeństwa, czyli około 5,35 mln osób. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL