Reklama

Reklama

"Trwały pokój jest możliwy". Merkel podkreśla rolę Rosji

Angela Merkel ponownie zabrała głos na temat wojny Rosji z Ukrainą. Na spotkaniu w Monachium była kanclerz Niemiec ostrzegła przed postrzeganiem gróźb ze strony Putina jedynie jako blefu. - Trwały pokój jest możliwy tylko przy zaangażowaniu Rosji - podkreśliła Merkel.

"Była kanclerz Angela Merkel (CDU) ostrzega przed lekceważeniem gróźb w wojnie Rosji z Ukrainą i traktowaniem ich jako blefu" - przekazał portal dziennika "Die Welt". 

Angela Merkel o Putinie. Radzi traktować go poważnie

- Atak na Ukrainę był głębokim punktem zwrotnym - powiedziała Merkel w Monachium podczas obchodów 77. rocznicy powstania dziennika "Süddeutsche Zeitung". - Wszyscy dobrze radzimy, aby słowa Putina traktować poważnie, a nie odrzucać je jako blefy - dodała.

Angela Merkel podkreśliła, że "trwały pokój w Europie może nastąpić tylko przy zaangażowaniu Rosji". - Dopóki tak naprawdę nie udało nam się tego zrobić, zimna wojna też się nie skończyła - powiedziała. 

Reklama

Merkel: Nie obwiniam się

"Merkel nie startowała w zeszłorocznych wyborach federalnych po 16 latach pełnienia funkcji kanclerza" - przypomina "Welt". W lutym była kanclerz ,określiła rosyjską agresję jako "głęboką cezurę". W podobnym tonie wypowiadała się także w czerwcu. 

Wówczas, jak pisał portal tygodnika "Spiegel", potępiła rosyjską inwazję na Ukrainę. Na pytanie, czy mogła zrobić więcej lub zrobić coś inaczej, aby zapobiec wojnie, Merkel odpowiedziała: "Nie obwiniam się". - Wyobrażałam sobie, że czas po zakończeniu mojej kadencji będzie inny - mówiła.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy