Reklama

Reklama

Trump złamie ważną tradycję związaną z Białym Domem

Wiele wskazuje na to, że przyszły prezydent USA Donald Trump będzie pierwszym lokatorem Białego Domu od ponad 100 lat, który nie będzie miał żadnego domowego zwierzątka - pisze w niedzielę brytyjski "Daily Mail" w wydaniu internetowym ("MailOnline").

Jeśli Trump nie sprawi sobie kota czy psa, to będzie pierwszym prezydentem od czasów Andrew Jacksona (rządził w latach 1829-1837), który nie będzie mieć w Białym Domu żadnego czworonoga - konstatuje brytyjski dziennik.

Prezydent Harry Truman zasłynął powiedzeniem: "Jeśli chcesz mieć przyjaciela w Waszyngtonie, kup sobie psa".

Barack Obama sprawił swojej rodzinie dwa portugalskie psy wodne: Bo i Sunny. Terrier szkocki prezydenta George'a W. Busha Barney miał swoją własną stronę internetową i biegał po Białym Domu z kamerą przymocowaną do obroży i nazywaną "Barneycam". Z czasem Bush junior dokupił Barneyowi towarzyszkę, którą nazwano Miss Beazley. Ulubieńcem prezydenta Billa Clintona był czekoladowy labrador Buddy.

Reklama

Jak przypomina "MailOnline", psy tak bardzo "poprawiają i łagodzą" wizerunek prezydentów, że często ich głównym zajęciem jest pozowanie ze swym panem do zdjęć.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy