Reklama

Reklama

Trump spotka się z Putinem. Kiedy?

Waszyngton i Moskwa ogłoszą w czwartek datę i miejsce spotkania prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa - powiadomił w środę doradca Kremla Jurij Uszakow. Na przygotowanie spotkania potrzeba kilku tygodni - dodał.

Uszakow, który jest doradcą Putina ds. polityki zagranicznej, poinformował, że upublicznienie dopiero w czwartek daty spotkania wynika z uzgodnień poczynionych ze stroną amerykańską.  

Ocenił, że wybrano czas i miejsce szczytu rosyjsko-amerykańskiego, które są dogodne dla obu stron.  

Format planowanego spotkania Putina i Trumpa to rozmowy w cztery oczy i w rozszerzonym gronie oraz wspólna konferencja prasowa - poinformował Uszakow. Dodał, że planowane jest przyjęcie deklaracji podczas szczytu.  

Przekazał, że podczas środowego spotkania na Kremlu Putin i Bolton mówili o relacjach rosyjsko-amerykańskich, kryzysie ukraińskim, problematyce regionalnej, zwłaszcza Syrii, a także o Korei Północnej i wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Na spotkaniu nie poruszano tematu sankcji nałożonych przez USA na Rosję.  

W sprawie Ukrainy, jak relacjonował Uszakow, strona rosyjska podkreśliła konieczność realizacji porozumień mińskich. Zapewniła ponadto, że nie ingerowała i nie zamierza ingerować w procesy polityczne zachodzące w Stanach Zjednoczonych.  

W ostatnich tygodniach media w Rosji i krajach zachodnich oceniały, że Putin i Trump mogą spotkać się w połowie lipca w Austrii lub Finlandii. Prezydent USA będzie brał udział w szczycie NATO, który odbędzie się w Brukseli w dniach 11-12 lipca. Złoży też wizytę w Wielkiej Brytanii w dniach 13-14 lipca. Według mediów spotkanie z Putinem mogłoby odbyć się 15 lipca, przy czym jest to dzień finału odbywających się w Rosji piłkarskich mistrzostw świata.  

Z Moskwy Anna Wróbel

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy