Reklama

Trump grozi Korei Północnej: Zrobimy, co trzeba

Prezydent USA Donald Trump napisał w niedzielę na Twitterze, że powiedział sekretarzowi stanu Rexowi Tillersonowi, aby nie tracił czasu na rozmawianie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

"Powiedziałem Rexowi Tillersonowi, naszemu wspaniałemu sekretarzowi stanu, że traci czas, próbując negocjować z Little Rocket Man (małym człowiekiem od rakiet)" - brzmi treść wpisu na Twitterze.

Trump już wcześniej, przemawiając na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, nazwał przywódcę północnokoreańskiego reżimu "Rocket Man" od tytułu piosenki Eltona Johna. 

"Zachowaj swą energię, Rex, zrobimy, co trzeba!" - dodał amerykański prezydent.

W sobotę przebywający z wizytą w Pekinie szef amerykańskiej dyplomacji powiedział dziennikarzom, że Stany Zjednoczone utrzymują "kanały komunikacyjne" z Koreą Północną i "sondują", czy tamtejszy reżim jest zainteresowany zaangażowaniem się w rozmowy na temat jego programu nuklearnego.

Reklama

Kilka godzin później Departament Stanu oświadczył, że Korea Płn. pokazała, iż nie jest zainteresowana prowadzeniem rozmów w sprawie swego programu nuklearnego i rakietowego, czy gotowa na rozmowy dotyczące denuklearyzacji.

Po szóstej, największej z dotychczasowych północnokoreańskiej próbie nuklearnej przeprowadzonej 3 września Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie rozszerzyła sankcje wobec Pjongjangu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy