Reklama

Reklama

Tragiczny wypadek podczas akcji ratowniczej w Alpach

Ratownik górski i alpinistka zginęli w niedzielę w Alpach austriackich, po tym jak urwała się lina wciągająca ich do helikoptera - poinformowała lokalna policja.

Dwie osoby, kobieta i mężczyzna, wezwali ratowników, gdy napotkali trudności podczas wspinaczki niedaleko miasteczka Trofaiach w południowej Austrii.

Helikopter pogotowia ratowniczego zlokalizował parę i jeden z ratowników został opuszczony na linie, by wciągnąć ich do maszyny. Jednak gdy cała trójka była wciągana do helikoptera, lina przerwała się i wszyscy spadli z dość dużej wysokości do wąwozu.

28-letni ratownik i kobieta zginęli, a jej partner został poważnie ranny. Lokalna policja nie podała nazwisk alpinistów, ani narodowości.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy