Reklama

Reklama

Tragiczny finał ćwiczeń przeciwpożarowych w Chinach

200 osób zatruło się sztucznym dymem, który miał imitować prawdziwy, w czasie ćwiczeń przeciwpożarowych w jednej ze szkół w północno-zachodnich Chinach. Chińskie media podają, że stan 37 z nich jest krytyczny.

Ćwiczenia przeciwpożarowe przeprowadzono pod koniec ubiegłego tygodnia w miejscowości Tianshui, w prowincji Gansu. Wzięło w nich udział 412 uczniów lokalnego gimnazjum. Podczas ćwiczeń stworzono sztuczne zadymienie, które jak się później okazało - było przyczyną masowego zatrucia. 

Jeszcze tego samego dnia do szpitali trafiło prawie 200 uczniów skarżących się na problemy z oddychaniem i mdłości. Dziś chińskie media podały, że liczba uczniów, których stan określa się jako krytyczny, wzrosła do 37. Do Tianshi wysłano przedstawicieli chińskiego ministerstwa zdrowia, którzy pomagają w śledztwie mającym ustalić przyczyny zatrucia.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy