Reklama

Reklama

Tragiczny bilans. W Jemenie zginęło co najmniej 550 osób

Zginęło co najmniej 549 ludzi, a 1707 zostało rannych w Jemenie od 19 marca, gdy siły powietrzne koalicji państw arabskich rozpoczęły naloty na pozycje szyickich rebeliantów w tym kraju - poinformowała we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Rzeczywisty bilans ofiar jest najpewniej wyższy, bo przedstawione liczby opierają się na danych z okresu od 19 marca do 3 kwietnia - zaznaczył rzecznik WHO Christian Lindmeier na konferencji prasowej w Genewie.

Spośród 549 ofiar śmiertelnych 217 to osoby cywilne, podobnie jak 516 na 1707 odnotowanych rannych - dodał.

Wcześniej we wtorek Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF) podał, że od czasu nasilenia się walk w Jemenie przed blisko dwoma tygodniami co najmniej 74 dzieci zginęło, a 44 odniosło obrażenia, także z powodu braku opieki medycznej, podczas gdy ponad 100 tys. osób uciekło ze swych domów w poszukiwaniu schronienia.

Reklama

Rozpoczęta 26 marca wspólna operacja zbrojna ok. 10 państw arabskich w Jemenie, pod wodzą Arabii Saudyjskiej, ma na celu osłabienie i zniszczenie infrastruktury militarnej rebeliantów z ruchu Huti, którzy walczą o obalenie prezydenta Jemenu Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego i przejęcie kontroli nad całym krajem.

Dyplomaci z krajów Zatoki Perskiej twierdzą, że operacja może potrwać do sześciu miesięcy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy