Reklama

Reklama

Tragiczny atak we Francji. Prezydent Macron: Stephanie była policjantką

Po zabójstwie w piątek po południu funkcjonariuszki policji na komisariacie w Rambouillet prezydent Emmanuel Macron napisał na Twitterze: "Była policjantką. Stephanie została zabita na swoim posterunku policji w Rambouillet. Naród stoi u boku jej rodziny i współpracowników. Nie zrezygnujemy z walki z islamskim terroryzmem".

Wcześniej światowe agencje nazywały zamordowaną przez 37-letniego tunezyjskiego nożownika pracownicą administracyjną policji. Miała 49 lat.

Dochodzenie w sprawie przejęła prokuratura antyterrorystyczna. Zabójca nie był znany policji ani wywiadowi - poinformowała prokuratura.

Premier Jean Castex na miejscu zdarzenia stwierdził, że "nasza determinacja w walce z terroryzmem we wszystkich jego formach jest większa niż kiedykolwiek".

Szef rządu przypomniał, że podparyski departament Yvelines został już dotknięty atakami na funkcjonariuszy podczas "ohydnego ataku" w Magnanville w 2016 roku (na policjantów) oraz na nauczyciela Samuela Paty’ego, któremu terrorysta obciął głowę za pokazywanie na lekcjach karykatur Mahometa.

Reklama

- W pierwszej kolejności myślę o rodzinie tej funkcjonariuszki policji i wszystkich jej krewnych - podkreślił premier.

Szef rządu zapewnił, że wspiera policję we wszystkich jej działaniach. - Chcę oddać hołd policjantom, którzy natychmiast zneutralizowali sprawcę - dodał Castex.

Le Pen: Nasz kraj trawi rak islamizmu

- Nasz kraj trawi rak islamizmu - stwierdziła natomiast szefowa Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, która oskarżyła rząd o "nieustanne zaniedbania" i "pobłażliwość’ w walce z terroryzmem.

Przewodnicząca skrajnie prawicowej partii ponownie zapytała, dlaczego rząd pozwala na przebywanie na terytorium Francji nielegalnych imigrantów i dlaczego służby ich nie wydalają z kraju.

- Dopóki rząd nie zmieni swojej polityki, młode kobiety, matki, młodzi mężczyźni i funkcjonariusze będą płakać i ponosić ofiarę - stwierdziła Le Pen w wywiadzie telefonicznym dla stacji BFM TV.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje