Reklama

Reklama

Tragiczne odkrycie. Ciało 25-latka z odciętą głową

Znaleziono ciało 25-latka z odciętą głową. Do tragicznego odkrycia doszło na okupowanym Zachodnim Brzegu. Z informacji wynika, że mężczyzna był homoseksualistą, a znajomi ze społeczności LGBTQ twierdzą, iż dostawał liczne pogróżki. Jak podaje izraelski dziennik "Haaretz", policja aresztowała podejrzanego o zabójstwo.

"Palestyńska policja i prokuratura generalna ogłosiły, że wszczęto śledztwo i aresztowano podejrzanego. Utrzymują jednak, że motyw morderstwa nie jest jeszcze znany" - przekazuje "Haaretz". Ciało mężczyzny zostało znalezione w mieście Hebron. Ofiara miała odciętą głowę.

Palestyna. Ciało 25-latka z odciętą głową

Ahmad Abu Marhia mieszkał od dwóch lat w Izraelu, ale starał się o azyl w Kanadzie. Izraelskie grupy LGBTQ twierdzą, że 25-letni homoseksualista dostawał groźby

Lokalne media cytują przyjaciół ofiary, którzy twierdzą, że został on porwany na Zachodni Brzeg. Jego rodzina ma inne zdanie. Bliscy 25-latka przekazali, że mężczyzna regularnie odwiedzał Hebron, żeby się z nimi spotkać. 

Reklama

"Według Natali Farah, koordynatorki 'Not Standing By', Abu Marhia był 'wrażliwym facetem, zawsze doceniającym i wdzięcznym. Miał cele, które chciał osiągnąć w życiu, znalazł dobrą pracę i wydawało się, że wszystko mu się uda" - przekazuje "Haaretz". 

Palestyna. Ciało 25-latka z odciętą głową. Reaguje ambasada USA

Z kolei jak dodaje jedna z grup LGBTQ, "jest to bolesne i krwawe przypomnienie trudnej sytuacji osób LGBTQ ubiegających się o azyl, prześladowanych w Autonomii Palestyńskiej, często narażonych na realne groźby morderstwa i starających się dotrzeć do Izraela i znaleźć w nim azyl".

Ambasador USA w Izraelu Tom Nides odniósł się do sprawy na Twitterze. 

"Jestem zszokowany i przerażony morderstwem i ścięciem Ahmada Abu Murkhiyeha w Hebronie. Przemoc wobec osób LGBTQ+ jest niedopuszczalna" - przekazał Nides. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy