Reklama

Tragedia w Nepalu. Pasażerowie prowadzili transmisję podczas katastrofy

Co najmniej 68 z 72 osób na pokładzie zginęło podczas katastrofy samolotu w Nepalu, do której doszło w niedzielę. W sieci pojawiło się nagranie z wnętrza maszyny, zarejestrowane przez pasażerów, którzy prowadzili z pokładu transmisję live na Facebooku. Widać na nim ostatnie minuty lotu oraz moment katastrofy.

W Nepalu, w pobliżu lotniska w położonym na zachodzie kraju mieście Pokhara, rozbił się w niedzielę samolot pasażerski nepalskich linii lotniczych Yeti Airlines z 72 osobami na pokładzie - podała w niedzielę AFP, powołując się na informacje linii lotniczych.

Rzecznik Yeti Airlines Sudarshan Bartaula poinformował, że na pokładzie maszyny były cztery osoby z załogi i 68 pasażerów, w tym dwoje niemowląt.  Z wraku wydobyto 68 ciał. Pojawiły się też doniesienia, że kilka osób przeżyło katastrofę. Taką informację przekazali przedstawiciele lokalnych władz, których cytuje AFP.

Reklama

Katastrofa w Nepalu. Nagranie

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z wnętrza samolotu, na którym uchwycono ostatnie minuty lotu oraz moment katastrofy. Na początku na wideo widać grupę ludzi oraz krajobraz za oknem. Dokładnie widać, jak skrzydło maszyny wyraźnie przechyla się na jedną stronę. Później nagranie dramatycznie się zmienia. Pojawia się kula ognia, a następnie w ciągu 30 sekund samolot spada na ziemię.

Uwaga! Nagranie zawiera drastyczne sceny!

Katastrofa samolotu w Nepalu. Ofiary

Dwusilnikowy samolot ATR 72 był w drodze do stolicy kraju, Katmandu. Maszyna miała 15 lat, a w czasie katastrofy warunki pogodowe były dobre. Maszyna rozpadła się na kawałki, wrak zapalił się i część ciał wydobytych przez ratowników jest całkowicie zwęglona.

Nepalskie władze podały, że na pokładzie byli nie tylko obywatele Nepalu. Wśród pasażerów znajdowało się czterech Rosjan, Irlandczyk, Australijczyk, Francuz, Argentyńczyk oraz dwóch obywateli Korei Południowej

W maju 2022 roku samolot lokalnych nepalskich linii Tara Air rozbił się w górach na północy Nepalu. Na pokładzie znajdowało się 16 Nepalczyków, dwóch Niemców i czterech obywateli Indii; nikt nie przeżył katastrofy.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Nepal | katastrofa samolotu

Reklama

Reklama

Reklama