Reklama

Reklama

Tragedia na wakacjach. Siedmiolatka zginęła na oczach ojca

Tragiczny koniec wakacji w Niemczech. Jak donoszą lokalne media, w jednym z luksusowych hoteli w Monachium na siedmioletnią dziewczynkę przewrócił się ważący około 200 kilogramów posąg. Mimo szybkiej akcji ratunkowej i pomocy w szpitalu, życia dziecka nie udało się uratować.

Jak informują włoskie media, do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 26 sierpnia w Monachium, gdy siedmioletnia Lavina przebywała ze swoim ojcem w jednym z ogrodów luksusowego hotelu. 

Niemcy. Tragedia na wakacjach. Nie żyje siedmiolatka

"Według relacji świadków w pewnym momencie dziewczynka dotknęła ponaddwumetrowy marmurowy pomnik" - informuje portal news.italy-24.com. 

Dosłownie ułamki sekund później ważący blisko 200 kilogramów pomnik runął na małą dziewczynkę. Z doniesień mediów wynika, że rzeźba nie była przymocowana do podłoża. 

Na ten moment nie wiadomo, czy niemiecka prokuratura zdecyduje się na przeprowadzenie sekcji zwłok dziewczynki. Mogą się o to ubiegać rodzice siedmiolatki. 

Reklama

Tragedia na koniec wakacji. Trwa śledztwo

Pewnym jest, że w sprawie toczy się śledztwo. Śledczy z Monachium chcą zbadać, jak mogło dojść do tak tragicznego zdarzenia i kto ponosi winę za śmierć dziecka. 

"Musimy zrozumieć, dlaczego ten posąg upadł. Jak to jest możliwe? Ktoś będzie musiał za to odpowiedzieć" - komentował w rozmowie z portalem ojciec tragicznie zmarłej Lavine. 

W Monachium rodzina korzysta z pomocy włoskiego konsula oraz niemieckiej kancelarii prawniczej. Ojciec i matka dziecka zdecydowali, że przez najbliższy czas zostaną w Monachium. Do Neapolu wrócą dopiero, gdy ustalone zostaną szczegóły pogrzebu córki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy