Reklama

Reklama

Tragedia na Morzu Śródziemnym: Ciała rozbitków przewieziono na Maltę

Na Maltę przetransportowano już ciała 24 imigrantów, którzy zginęli w katastrofie kutra na wodach Cieśniny Sycylijskiej. Na pokładzie łodzi było co najmniej 700 osób, choć jeden z ocalonych twierdzi, że płynęło nią 950 uchodźców. Z najnowszych informacji wynika, że udało się uratować 28 imigrantów.

Premier Malty Joseph Muscat oświadczył, że ONZ powinien podjąć natychmiastowe działania w celu zablokowania handlu ludźmi.

Dziesiątki tysięcy mieszkańców Afryki próbuje przedostać się co roku do Europy, w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Przemytnicy przewożą ich przestarzałymi łodziami, co często kończy się katastrofą.

Dziś o nielegalnej imigracji będą rozmawiać w Luksemburgu ministrowie spraw zagranicznych 28 krajów UE. Włochy, które od lat zmagają się z napływem uchodźców z Afryki Północnej, otwarcie zarzucają pozostałym państwom UE obojętność.

Bezskutecznie apelowały o wsparcie finansowe, na przykład dla operacji poszukiwawczo-ratunkowej, którą w końcu, z powodu wysokich kosztów musiały przerwać. Z niewielkim odzewem unijnych krajów spotkał się też apel o przyjmowanie uchodźców u siebie.

Reklama

Jak Zachód może pomóc imigrantom? Dołącz do dyskusji!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy