Reklama

Reklama

Tragedia na La Manche. Zatrzymano pięciu przewoźników podejrzanych o przemyt migrantów

Zatrzymano pięciu przewoźników podejrzanych o udział w przemycie migrantów, których łódź zatonęła w środę w Calais. Od 1 stycznia zatrzymano 1500 przemytników migrantów - poinformował szef MSW Gerald Darmanin.

Darmanin przekazał też informacje o toczącym się śledztwie w sprawie zatopionej łodzi z migrantami próbującymi przeprawić się przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii. - Jeden z przemytników migrantów miał samochód na niemieckich tablicach rejestracyjnych, a łódź, która zatonęła z migrantami, została kupiona w Niemczech - poinformował minister w stacji RTL.

- Te 27 zgonów to absolutna tragedia, ale chcę powiedzieć, że od stycznia dzięki policji, żandarmom i służbom morskim uratowaliśmy 7800 osób w Kanale La Manche - powiedział szef Darmanin.

Reklama

- Od 1 stycznia aresztowaliśmy 1500 przemytników. To tytaniczna robota (...) Musimy zdać sobie sprawę, że mówimy o międzynarodowych sieciach bardzo podobnych do terrorystów, którzy używają szyfrowanych telefonów" - wyjaśnił Darmanin, który wezwał Wielką Brytanię, by "zaostrzyła swój system migracyjny".

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje