Reklama

Reklama

Tortury w rosyjskim więzieniu. Sześć osób zatrzymanych

Sześć osób zostało zatrzymanych w związku ze sprawą karną dotyczącą torturowania więźnia kolonii karnej w Jarosławiu w centralnej Rosji - poinformował w poniedziałek Komitet Śledczy. Po opublikowaniu nagrania, na którym widać, jak funkcjonariusze biją więźnia, mężczyźni zapowiedzieli zemstę.

Komitet Śledczy w obwodzie jarosławskim poinformował, że ustalono tożsamość wszystkich funkcjonariuszy kolonii karnej, którzy brali udział w znęcaniu się nad jednym z więźniów. Według mediów był nim Jewgienij Makarow. Śledczy zwrócą się do sądu o umieszczenie zatrzymanych funkcjonariuszy w areszcie - dodał komitet.

Funkcjonariusze zapowiadają zemstę

Tymczasem prawniczka Irina Birjukowa, która przekazała nagranie mediom, wyjechała z Rosji w związku z obawami o własne bezpieczeństwo - poinformowała w poniedziałek fundacja Werdykt Społeczny (ros. Obszestwiennyj Wierdikt). Birjukowa opuściła kraj dzień po przekazaniu nagrania niezależnej "Nowej Gaziecie", która je opublikowała w internecie.

Reklama

Ze źródeł w Federalnej Służbie Więziennej (FSIN) prawniczka dowiedziała się, że funkcjonariusze widoczni na nagraniu zagrozili jej zemstą.

Torturowali nie tylko Makarowa

Na nagraniu widać, jak mężczyźni w mundurach przez kilka minut po kolei biją pałką więźnia skutego kajdankami i co pewien czas na głowę ofiary wylewają wodę z wiadra. Mimo krzyków więźnia tortury trwają przez całe około dziesięciominutowe nagranie. Według "Nowej Gaziety" wideo zostało nagrane w czerwcu 2017 roku.

W 2017 roku o biciu więźniów w kolonii karnej w Jarosławiu informował Iwan Niepomniaszczych, jeden ze skazanych w procesach sądowych dotyczących zamieszek na placu Bołotnym w Moskwie 6 maja 2012 roku. Adwokaci Niepomniaszczycha poinformowali wówczas, że oprócz ich klienta i Jewgienija Makarowa pobity został jeszcze jeden więzień - Rusłan Wachapow.


Z Moskwy Anna Wróbel 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy