Reklama

Reklama

Tornado w stanie Tennessee. Co najmniej 19 ofiar

Co najmniej 19 osób zginęło w wyniku tornada, które w nocy z poniedziałku na wtorek przeszło przez amerykański stan Tennessee na południowym wschodzie USA - poinformował sztab zarządzania kryzysowego w tym stanie. Zniszczonych jest 40 budynków.

"Ostatnia noc była przypomniała nam, jak kruche jest życie" - powiedział burmistrz Nashville, John Cooper, podczas konferencji prasowej. Podkreślił, że służby ratownicze przez wiele godzin wydobywały żywych i zabitych spod gruzów zniszczonych budynków.

We wtorek rano w stolicy stanu Nashville zamknięte zostały szkoły, wiele instytucji państwowych, zawieszona została komunikacja miejska. Miasto sparaliżowane było brakiem prądu, a wiele ulic zostało zablokowanych przez powalone drzewa i fragmenty zerwanych dachów.

Rzeczniczka gubernatora stanu, Gillum Ferguson, poinformowała, że setki osób musiały szukać dachu nad głową w schronisku Czerwonego Krzyża dla przesiedleńców na północ od Nashville.

Reklama

Z powodu tornada z opóźnieniem otwartych zostało kilka lokali wyborczych w stolicy stanu. 

Tennessee jest jednym z 14 stanów, w których we wtorek odbywają się prawybory.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy