Reklama

Reklama

Tony Blair o pomyśle wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

Były lider brytyjskiej Partii Pracy i trzykrotny premier Tony Blair zabrał głos w obronie miejsca Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Były premier podważył dwa atuty wyborcze konserwatystów: przekonanie, że tylko oni gwarantują dalsze odrodzenie gospodarki i że tylko oni mogą zapewnić krajowi renegocjację warunków członkostwa w Unii Europejskiej.

Tony Blair powiedział w swoim dawnym okręgu wyborczym w Sedgwick nad granicą ze Szkocją: "W kampanii Torysów mówi się o chaosie gospodarczym w razie wygranej Partii Pracy. Pomyślmy o chaosie, jaki wywoła możliwość - nie mówiąc już o realizacji - wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Nagły brak bezpieczeństwa w miejscu pracy, odłożone, lub odwołane decyzje inwestycyjne, chmura nieprzewidywalności nad krajem. I w imię czego? zaspokojenia grupy eurofobów, których i tak nie da się nigdy zaspokoić." 

Reklama

Tony Blair dodał, że najdziwniejsze jest to, iż konserwatywny premier Cameron, który obiecał Brytyjczykom referendum, sam wcale nie chce wystąpić z Unii. Blair stracił bardzo na popularności w kraju po interwencji w Iraku, a Partia Pracy odeszła od jego centrowej ideologii.

Ed Miliband został jej liderem na fali niezadowolenia z kompromisów Blaira z wielkim biznesem i z amerykańskimi neokonserwatystami George'a Busha. Ale interwencja byłego premiera w odległym Sedgewick odbiła się szerokim echem w brytyjskich mediach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy