Reklama

Reklama

Tonight's gonna be a good night? Kolejne nagranie fińskiej premier

W sieci opublikowano nowe nagranie z przyjęcia, w którym uczestniczyła premier Finlandii. Tym razem media piszą o jej intymnym tańcu z popularnym piosenkarzem w fińskim klubie nocnym. Sanna Marin zadeklarowała w piątek, że poddała się testom na obecność narkotyków w organizmie.

W Finlandii nie milkną komentarze po ujawnieniu nagrań z prywatnego przyjęcia, na którym premier Finlandii Sanna Marin tańczyła i piła alkohol. Filmy upubliczniono w sieci w środę. W czwartek rano do sprawy odniosła się Marin.

"Źle się stało, że te nagrania stały się publiczne. Spędziłam wieczór z przyjaciółmi. Imprezowali, tańczyli i śpiewali. Nie spożywałam narkotyków ani niczego poza alkoholem. Robiłam całkowicie legalne rzeczy. Nie widziałam, by inni zażywali narkotyki" - zaznaczyła premier. 

Marin: Poddałam się testom

Politycy opozycji domagali się, by Sanna Marin poddała się testom na obecność narkotyków w organizmie. Premier Finlandii zadeklarowała w piątek, że już to zrobiła. 

Reklama

- Nigdy nie brałam narkotyków, nawet w młodości. To poważne oskarżenie i chce być oczyszczona z takiego zarzutu - oświadczyła na konferencji prasowej. 

Problematyczna sprawa urlopu

Kryzys wizerunkowy Marin nie dotyczy jedynie zabawy na imprezie w prywatnym mieszkaniu na helsińskiej wyspie Lauttasaari. Na przyjęciu premier bawiła się 6 sierpnia. Dwa dni wcześniej przerwała swój urlop, na którym miała być do 7 sierpnia. Ta informacja została oficjalnie upubliczniona w serwisie fińskiej Rady Państwa.

Według doniesień nadawcy publicznego Yle, w sobotę 6 sierpnia Marin nie miała wyznaczonego zastępcy. Do końca urlopu takim był minister obrony Antti Kaikkonen.

- W weekend 6-7 sierpnia w kalendarzu premier nie było zadań związanych z pracą - zapewnia Merja Saaritsa-Lantta z biura Rady Państwa, cytowana przez "Iltalehti". Jednak - jak komentuje tabloid - premier zawsze ma "zadania związane z pracą", ponieważ wykonuje swoje obowiązki całą dobę i musi być zdolna do podejmowania decyzji, jeśli nie jest wyznaczony zastępca. 

Tutaj pojawia się zasadniczy problem natury formalnej. W rozmowie z "Iltalehti" przedstawiciele kancelarii Marin twierdzą, że nie pamiętają konkretnie, czy otrzymali powiadomienie o zakończeniu urlopu lub o odwołaniu urlopu 4 sierpnia. "Prawdopodobnie" stało się to za pomocą poczty elektronicznej. Według "Iltalehti" w weekend 6-7 sierpnia Marin przejęła formalnie obowiązki i uprawnienia premiera od Kaikkonena.

Nowe nagranie z klubu nocnego

Tymczasem pojawiło się nowe nagranie z sobotniej nocy. "Iltalehti" pisze, że autentyczność została potwierdzona w kilku źródłach i wykonano je około czwartej w nocy w klubie nocnym Teatteri w Helsinkach. Wcześniej Marin podkreślała, że pierwsze nagrania pochodziły z prywatnej imprezy i ubolewa, że zostały upublicznione.

W Teatteri Marin miała się bawić w strefie VIP, dlatego trudno ocenić czy nagranie wykonano na prywatnym przyjęciu. Premier na nowym filmie tańczy do piosenki "I Gotta Feeling" zespołu Black Eyed Peas, razem z popularnym fińskim piosenkarzem i autorem tekstów. W pewnym momencie Olavi Uusivirta "przyciska twarz do szyi Marin" - jak pisze "Iltalehti".

Od 2020 roku mężem Sanny Marin jest Markus Räikkönen. W 2018 roku urodziła się ich córka Emma. Tabloidowi nie udało się skontaktować ani z Marin, ani z Uusivirtą, by skomentowali sprawę.

Zastanawiające jest, że nowe nagranie z premier upubliczniono w momencie, kiedy wcześniejsze stało bardzo popularne nie tylko w Finlandii. Dziennik "Ilta-Sanomat" zasugerował, że ujawnianie nagrań jest działaniem rosyjskich służb, mającym na celu zdyskredytowanie fińskich władz, w momencie kiedy kraj ten staje się członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy