Reklama

Reklama

Tokio: Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem związany z przygotowaniami do olimpiady

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio zgłosili w czwartek pierwsze zakażenie koronawirusem, do jakiego doszło w czasie sztafety z ogniem olimpijskim. W Japonii szerzy się wysoce zaraźliwy wariant wirusa, co widać w rosnących statystykach zachorowań na COVID-19. Z powodu pandemii odwołano tymczasem planowaną na jesień wystawę motoryzacyjną Tokyo Motor Show.

Tokijski komitet organizacyjny ogłosił wykrycie zakażenia koronawirusem u 30-letniego policjanta, który 17 kwietnia w prefekturze Kanagawa kierował ruchem ulicznym, gdy zmierzała tamtędy sztafeta z ogniem olimpijskim. To pierwsza potwierdzona infekcja wiązana z tym wydarzeniem.

Według urzędników policjant miał na sobie maseczkę ochronną, przestrzegał zasad dystansowania społecznego i innych zaleceń przeciwepidemicznych. Organizatorzy zapewniają, że ten przypadek nie wpłynie na dalszy bieg sztafety – podała agencja AP.

Japonia mierzy się z ponownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. W kraju szerzy się bardziej zaraźliwy wariant N501Y, a władze przygotowują się do ogłoszenia kolejnego, trzeciego już stanu wyjątkowego m.in. w Tokio i Osace, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza.

Reklama

Nie będzie wystawy Tokyo Motor Show

Międzynarodowy Komitet Olimpijski oświadczył w środę, że jeśli nawet Tokio zostanie ponownie objęte stanem wyjątkowym, nie będzie to miało wpływu na Igrzyska – przekazał japoński dziennik "Asahi Shimbun".

Poprzednie stany wyjątkowe wiązały się z zaleceniami wcześniejszego zamykania barów i restauracji oraz przechodzenia na pracę zdalną w biurach.

Tymczasem organizatorzy wystawy motoryzacyjnej Tokyo Motor Show ogłosili w czwartek decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji imprezy w związku z najnowszym nawrotem pandemii. Wystawa odbywa się co dwa lata od 1954 roku i została odwołana po raz pierwszy w swojej historii – podkreśla agencja Kyodo.

- Zdecydowaliśmy się odwołać wystawę samochodów, ponieważ zaoferowanie głównych punktów programu w bezpiecznym środowisku wydaje się trudne – oświadczył przewodniczący Japońskiego Związku Producentów Samochodów, a jednocześnie prezes koncernu Toyota Motor Corp., Akio Toyoda.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL