Reklama

Reklama

"The Sun": Na lotnisku Gatwick zatrzymano rosyjskiego szpiega

Dziennik "The Sun" informuje, że na brytyjskim lotnisku Gatwick zatrzymano domniemanego rosyjskiego szpiega. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem.

Gazeta ostrzega również, że nawet czterech rosyjskich szpiegów może działać na terenie brytyjskiego parlamentu.

Zatrzymany na lotnisku Gatwick. Policja o szczegółach

Do zatrzymania domniemanego szpiega doszło w poniedziałek wieczorem tuż przed tym, jak mężczyzna miał odlecieć z Wielkiej Brytanii. 

Policja potwierdziła, że mężczyzna został zatrzymany na podstawie sekcji 1 ustawy o tajemnicy służbowej, odnoszącej się do informacji zawartych w notatkach, planach lub szkicach, które mogą być przydatne dla wrogich państw. Zatrzymany przebywa obecnie w policyjnym areszcie.

Były rosyjski agent: Wiem o czterech uśpionych szpiegach

"The Sun" przy okazji przywołuje opinię Borysa Karpiczkowa, byłego rosyjskiego agenta, który przeszedł na stronę brytyjską i mówi, że na terenie brytyjskiego parlamentu jest czterech uśpionych rosyjskich szpiegów

Reklama

- Wiem o czterech uśpionych szpiegach rosyjskich służb bezpieczeństwa. W Westminsterze działa kilka opłacanych przez parlament organizacji, które są bezpośrednio powiązane z operacjami rosyjskich służb bezpieczeństwa - powiedział gazecie Karpiczkow.  

Reklama

Reklama

Reklama