Reklama

"The Sun": Królowa Elżbieta II popiera Brexit

Królowa Elżbieta II jest zwolenniczką opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię – informuje bulwarówka "The Sun".

Redakcja powołuje się na rozmowę, do jakiej doszło między Elżbietą II a proeuropejskim politykiem Nickiem Cleggiem. Królowa miała powiedzieć byłemu wicepremierowi Wielkiej Brytanii, że "Unia Europejska zmierza w niewłaściwym kierunku".

Twarde stanowisko Elżbiety II miało zaskoczyć pozostałych uczestników spotkania. Jak relacjonuje źródło "The Sun": "Osoby, które słyszały ich konwersacje nie miały wątpliwości, co do stanowiska królowej w sprawie integracji europejskiej".

"Królowa pozostaje politycznie neutralna"

Wcześniej o tym, że Elżbieta II jest zwolenniczką Brexitu informował proszący o zachowanie anonimowości jeden z parlamentarzystów. Przyznał, że królowa "nie rozumie dzisiejszej Europy". "Słowa te zostały wypowiedziane w wielkich emocjach. Nigdy tego nie zapomnę" - dodał.

Reklama

Rewelacji "The Sun" nie potwierdza rzecznik Pałacu Buckingham. Stwierdził, że królowa "pozostaje politycznie neutralna", tak jak robiła to przez 63 lata swojego urzędowania. Nick Clegg przyznał oficjalnie, że ujawnienie rozmowy z królową byłoby dla niego niezręczne, a samej konwersacji nie pamięta.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy