Reklama

"The Independent": "Selfie" pod zgliszczami Grenfell Tower

Mieszkańcy Londynu są oburzeni zachowaniem osób wykonujących "selfie" przy Grenfell Tower. "To miejsce tragedii, a nie atrakcja turystyczna!" - apelują londyńczycy.

Jak donosi "The Independent", wokół zniszczonego pożarem 24-piętrowego budynku zaczęli gromadzić się amatorzy "selfie". Mieszkańcy zachodniego Londynu apelują o zaprzestanie "turystyki smutku" i uszanowanie pamięci o ofiarach tragedii.

Zniesmaczeni londyńczycy ustawili nawet znaki z napisami "Grenfell to tragedia, a nie atrakcja turystyczna". 

Brytyjczycy apelują do rozsądku zwiedzających okolice wieżowca. "Dla dzieci jest to normalne, ale dorośli powinni mieć więcej empatii. To bardzo przykre, że ludzie się tak zachowują w obliczu sytuacji ofiar, które straciły wszystko. Mieszkańcy musieli aż zaprotestować, żeby zaprzestać tej zabawy" - powiedział dla "The Independent" Wayne Kilo Lewis, który mieszka niedaleko Grenfell Tower. 

"Jeżeli już chcesz się tam wybrać, to okaż szacunek, pocieszaj ludzi, ale nie korzystaj z okazji, żeby zrobić sobie idealne 'selfie'. To nie jest impreza, gdzie możesz poderwać dziewczynę i dostać jej numer" - dodał Wayne. 

Reklama

kmk

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grenfell Tower

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy