Reklama

Reklama

Testy Korei Północnej. Sekretarz obrony USA komentuje

Sekretarz obrony USA James Mattis oświadczył w czwartek, że Stany Zjednoczone będą "wytrwale kontynuować" działania dyplomatyczne aby przezwyciężyć obecny kryzys w stosunkach z Koreą Płn.

Pytany przez dziennikarzy czy dokonany przez Pjongjang ostatni test międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM) oznacza, że wysiłki dyplomatyczne zawiodły, Mattis odparł przecząco.

"Nie chcę powiedzieć, że dyplomacja zawiodła. Będziemy kontynuować działania dyplomatyczne, będziemy działać za pośrednictwem ONZ, Rady Bezpieczeństwa ONZ i będziemy to robić wytrwale" - powiedział szef Pentagonu.

"Równocześnie nasi dyplomaci będą rozmawiać z pozycji siły ponieważ mamy opcje militarne" - dodał.

Poproszony o ustosunkowanie się do pogłosek o możliwości ustąpienia, lub dymisji sekretarza stanu Rexa Tillersona, Mattis określił je jako pozbawione podstaw.

Reklama

Stany Zjednoczone ponowiły w czwartek naciski na Chiny aby przerwały całkowicie dostawy ropy naftowej do Korei Północnej. Stanowisko Waszyngtonu wobec Korei Północnej skrytykowała Moskwa określając je jako "prowokacyjne". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy