Reklama

Reklama

Terroryści wzięli 100 zakładników. Wśród nich są dzieci

Talibowie zorganizowali w poniedziałek zasadzkę w prowincji Kunduz na północy Afganistanu i wzięli jako zakładników co najmniej 100 osób, w tym kobiety i dzieci - poinformowali przedstawiciele władz. Do zdarzenia doszło w pierwszym dniu obowiązywania rozejmu.

Przewodniczący rady prowincji Kunduz Mohammad Jusuf Ajubi oświadczył, że talibowie zatrzymali trzy autokary na drodze niedaleko miasta Chanabad i uprowadzili pasażerów. Zdaniem Ajubiego porywacze szukali pracowników rządowych lub funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.

Szef policji w sąsiedniej prowincji Tachar Abdul Rahman Aktasz poinformował, że uprowadzeni pasażerowie pochodzili z prowincji Tachar i Badachszan i jechali do stołecznego Kabulu. Na razie w tej sprawie talibowie nie wydali żadnego oświadczenia, jednak - jak zaznacza agencja AP - rejon, w którym doszło do zdarzenia, pozostaje pod ich kontrolą.

Reklama

W poniedziałek zaczął obowiązywać ogłoszony przez prezydenta Afganistanu Aszrafa Ghaniego czterodniowy rozejm z okazji święta Id al-Adha (Święta Ofiarowania). Choć talibowie nie odpowiedzieli oficjalnie na propozycję szefa państwa, cytowane przez Reutera źródła talibskie podawały, że przywódcy talibów wstępnie zgodzili się na zawieszenie broni z siłami rządowymi. Miał to jednak jeszcze ostatecznie zatwierdzić ich najwyższy przywódca, mułła Hajbatullah Ahundzadeh. Zapowiadali ponadto, że z tej okazji uwolnią setki więźniów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy