Reklama

Reklama

Tatry Słowackie: Ważna informacja dla polskich turystów

Od niedzieli 1 listopada do 14 czerwca przyszłego roku zamknięte będą wysokogórskie szlaki turystyczne w słowackiej części Tatr. Turyści będą mogli się poruszać jedynie traktami prowadzanymi do schronisk z wyjątkiem Chaty pod Rysami – poinformowały władze Lasów Państwowych słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP).

Słowaccy przyrodnicy z TANAP co roku zamykają wysokogórskie szlaki z uwagi na ochronę przyrody oraz bezpieczeństwo turystów. Po stronie polskiej nie ma takich ograniczeń, jednak turyści nie będą mogli przechodzić przez wysokogórski przejścia graniczne na stronę słowacką.

Popularne wśród polskich turystów szlaki łączą się ze słowackimi ścieżkami m.in. na Rysach, Kasprowym Wierchu, Wołowcu czy Grzesiu. Turyści, którzy wybiorą się na te szczyty, muszą mieć na uwadze, że powinni wrócić się na stronę polską.

Szlaki turystyczne po polskiej stronie Tatr są otwarte przez cały rok, ale od 1 kwietnia do 30 listopada obowiązuje zakaz poruszania się po górach od zmroku do świtu. Takie ograniczenie związane jest z ochroną przyrody.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy