Reklama

Reklama

Tanzania: Samolot pasażerski spadł do Jeziora Wiktorii

Samolot pasażerski spadł w niedzielę do Jeziorze Wiktorii w Tanzanii podczas próby lądowania na lotnisku w mieście Bukoba - podał publiczny nadawca radiowo-telewizyjny Tanzania Broadcasting Corporation (TBC).

Albert Chalamila z administracji regionu Kagera, w którym leży miasto Bukoba, przekazał, że na pokładzie samolotu znajdowały się 43 osoby - 39 pasażerów, dwóch pilotów i dwóch członków załogi. Do tej pory udało się wyłowić z wody 26 osób, które przewieziono do szpitali. 

Na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach śmiertelnych. Na miejscu wypadku trwa akcja z udziałem ratowników i lokalnych rybaków. 

Samolot prywatnych linii lotniczych Precision Air leciał z Dar es Salaam. Jeden z pasów startowych na lotnisku w Bukobie leży tuż przy brzegu Jeziora Wiktorii, największego jeziora Afryki. 

Reklama

- Kiedy samolot znajdował się na wysokości około 100 metrów napotkał na trudności związane ze złymi warunkami atmosferycznymi - mgłą i deszczem. Maszyna wpadła do wody. Wszystko jest pod kontrolą - stwierdził William Mwampaghale, komendant policji w tanzańskim regionie Kagera.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy