Reklama

Reklama

Talibowie zakazali kobietom wstępu do parków i wesołych miasteczek

Rządzący Afganistanem talibowie zakazali kobietom wstępu do stołecznych parków i wesołych miasteczek. To kolejne surowe ograniczenia wprowadzone w tym kraju. Kobietom już nie wolno przemieszczać się publicznie bez męskiego towarzystwa, a dziewczętom ograniczono możliwość edukacji.

Nowe ograniczenie, wprowadzone w tym tygodniu, jeszcze bardziej wypycha kobiety z przestrzeni publicznej - poinformował portal France24.com

W myśl reguł narzuconych przez talibów kobiety nie mogą przemieszczać się publicznie bez męskiego towarzystwa (męża, starszego brata lub ojca), a także obowiązują je też ścisłe reguły dotyczące ubioru - w miejscu publicznym mogą być widoczne jedynie oczy kobiety.

Talibowie ograniczają prawa kobiet. "Zasady islamu są ważniejsze"

Od ponad roku dziewczęta mogą się uczyć jedynie do piątej klasy włącznie - przypomina portal.

Talibowie rządzą w Afganistanie od 2021 roku. Przejęli władzę po wycofaniu się wojsk koalicji zachodniej, które przebywały tam od 2001 roku. W tym czasie wprowadzili wiele ograniczeń dla kobiet, między innymi zakazując im pracy poza domem

Reklama

- Zasady islamu są dla nas ważniejsze niż cokolwiek innego - podkreślali wielokrotnie urzędnicy afgańskiego ministerstwa cnót i występków.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy