Reklama

Reklama

Talibowie zaatakowali akademik. Co najmniej 14 zabitych

Co najmniej 14 osób, w tym pięciu napastników, zginęło, a 35 zostało rannych w piątek rano na skutek ataku talibów na akademik wyższej uczelni rolniczej w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowała policja i źródła medyczne.

Wezwani na miejsce policjanci i żołnierze zlikwidowali wszystkich pięciu napastników ok. godz. 11 (godz. 7 w Polsce), czyli około dwie godziny po rozpoczęciu ataku.

Jak poinformował szef lokalnej policji Tahir Khan, napastnicy przybyli pod akademik autorikszą, ubrani w okrywające całe ciało burki - typowy ubiór kobiet w tym regionie.

Następnie postrzelili strażnika i weszli na kampus uczelni. "Spaliśmy, kiedy dotarły do nas odgłosy wystrzałów. (...) Chwilę później wszyscy biegali i krzyczeli, że zaatakowali nas talibowie" - powiedział agencji Reutera jeden z ranionych studentów.

Reklama

Inny przedstawiciel miejscowej policji Salahuddin Mahsud powiedział, że funkcjonariuszom udało się szybko otoczyć napastników, dzięki czemu uniknięto dalszych ofiar.

Według relacji świadków, bilans zabitych byłby wyższy, gdyby nie fakt, że w związku ze świętowanymi w piątek urodzinami proroka Mahometa w akademiku przebyło ok. 100 osób, a pozostali jego mieszkańcy, ok. 300 osób, wcześniej wyjechali do domów na przedłużony weekend.

Do ataku przyznali się pakistańscy talibowie, którzy w oświadczeniu twierdzili, że celem była tajna placówka pakistańskiego wywiadu ISI.

Talibowie w Pakistanie walczą o obalenie rządu i zaprowadzenie w kraju szariatu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy