Reklama

Reklama

"Talibowie odpalają pociski". Atak na Ghazni

Talibowie przeprowadzili w nocy z czwartku na piątek atak na miasto Ghazni w środkowym Afganistanie - poinformowały miejscowe władze. Dobrze uzbrojeni bojownicy ostrzelali domy i dzielnice biznesowe, niektóre obszary miasta znalazły się w ich rękach.

Władze zostały zmuszone do zamknięcia drogi łączącej Ghazni z oddalonym o 150 km na północny wschód stołecznym Kabulem.

"Talibowie odpalają pociski w pobliżu dzielnic mieszkaniowych i handlowych. Przez osiem ostatnich godzin nie było nawet jednej minuty ciszy" - powiedział cytowany przez Reutera przedstawiciel władz Ghazni. Inny urzędnik poinformował, że na razie nie wiadomo, czy są jakieś ofiary ataku.

Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid powiedział z kolei, że pewne obszary miasta zostały opanowane przez tablibów oraz że zginęło wielu ludzi.

Reklama

W ciągu ostatnich lat talibowie przejęli kontrolę nad wieloma powiatami w Afganistanie i niemal codziennie przeprowadzają ataki, głównie na siły bezpieczeństwa i przedstawicieli władz. Jak podkreśla agencja Reutera, atak na Ghazni - strategiczne miasto leżące na głównej drodze łączącej Kabul z południową częścią kraju - jest dowodem znaczącej siły talibów. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy